Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Depunere dosar somaj cu art 31, alin 3
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Depunere dosar somaj cu art 31, alin 3

Buna ziua.
Dupa 1 an si 2 luni de activitate cu, contract pe perioada nedeterminata, mi s-a spus ca se desfiinteaza postul si spunandu-le ca doresc sa depun dosarul la somaj, au spus ca nu se poate si ca singura solutie este incetarea cim cu articolul 55 lit b. Acum m-au angajat in cadrul altei firme partenere si au zis ca imi pot inceta contractul cu art 31 alin 3.
Pot depunde dosarul la somaj cu acest articol? Multumesc mult!
adrian_adri, utilizator
Numai daca incetarea c.i.m. are loc la initiativa angajatorului nu a dvs.
Multumesc mult pentru raspuns.
Cu stima!

Cornel Vasile a scris:

Numai daca incetarea c.i.m. are loc la initiativa angajatorului nu a dvs.