Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Va rog, cum invidentieaza in foaia colectiva de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Va rog, cum invidentieaza in foaia colectiva de prezenta(pontaj) ...

Va rog, cum invidentieaza in foaia colectiva de prezenta(pontaj) tura de noapte in cazul in care lucrezi program de la 0.700 - 19.00 si 19.00 - 07.00 , respectiv de la 11.00 - 07.00 se considera 8 ore de noapte, este corect va rog?
Munca prestata intre orele 22,00-6,00 este considerata munca de noapte. (art.125 alin.1 C.mun.)

Asadar, de la 11.00 - 07.00 sunt 7 ore de noapte....

1. de la 07.oo - 19.00 nu avem munca de noapte

2. de la 19.oo - 07.00 avem 7 ore de noapte .... se ponteaza 12 ore lucrate din care 7 ore de noapte.