Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pentru obtinerea CSU semnatura digitala trebuie sa fie ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pentru obtinerea CSU semnatura digitala trebuie sa fie a administratorului?

Pentru obtinerea CSU acum, semnatura digitala trebuie sa fie a administratorului? Sau poate face solicitarea contabila cu semnatura ei digitala, in baza unei procuri notariale in acest sens data de administratorul firmei?
george-neagu, moderator
În opinia mea, ar trebui să funcționeze și varianta a doua. Problema este că trebuie trimisă în original acea procură. Dacă contabila se ducea personal pentru obținerea CSU, atunci ar fi lăsat acea procură acolo. Cel mai bune sunați și încercați mai multe detalii în acest sens, sau căutați pe site.

Cu stimă,
Av. Filimon Cristina