Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua, Am o Dacie Logan MCV din 2012, 58.000 km ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua, Am o Dacie Logan MCV din 2012, 58.000 km stare foarte ...

Buna ziua,
Am o Dacie Logan MCV din 2012, 58.000 km stare foarte buna inainte sa ma buseasca un camion in spate (masina din fata mea a virat la stanga, am incetinit, aveam in spate camionul care nu a pastrat distanta si m-a busit;). Am incheiat amiabila cu soferul camionului (masina functiona, m-am putut intoarce acasa). Am depus documentele/pozele cu avaria la firma de asigurare a camionului, am primit un proces verbal de reparatii cu care m-am prezentat la un service autorizat si agreeat de firma de asigurare. Aici, s-a constatat DAUNA TOTALA, si s-au transmis documentele la firma de asigurari. Ce inseamna dauna totala? cu cat ma vor despagubi? Pot sa o repar? In cazul in care cumpar alta noua pot sa o dau la rabla?
viu, utilizator