Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Socrul meu a mostenit de la mama sa un teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Socrul meu a mostenit de la mama sa un teren de 4500mp ...

Buna ziua.Socrul meu a mostenit de la mama sa un teren de 4500mp impreuna cu 2 nepoti,copii sorei sale decedate.
La inceputul anului, socrul meu a decedat si sotul meu care este singurul copil vrea sa faca succesiunea. Se poate face succesiunea ?
Bună ziua, bineînțeles că se poate face succesiune în calitate de moștenitor.