Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... În urma unui accident pe cine sa dau în judecată ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

În urma unui accident pe cine sa dau în judecată pentru recuperarea ...

În urma unui accident pe cine sa dau în judecată pentru recuperarea prețului mașinii fărâmate, în dauna totala ,pe city insurance sau pe cel ce m-a tamponat?Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
cel care trebuie sa plateasca dauna este compania de asigurari la care detinea polita RCA valabila soferul vinovat.Nu inteleg, de ce spuneti ca vreti sa va judecati? ati deschis dosarul de dauna la asigurator? oferta este prea mica?
Multumesc frumos pentru raspuns nimeni după 2 luni cei de la City Insurance, nu da niciun semn de viață și nu știu ce trebuie sa fac sa pot recupera macar o parte din dauna,