Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... În contextul în care recent sa aprobat statul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

În contextul în care recent sa aprobat statul personalului ...

În contextul în care recent sa aprobat statul personalului feroviar as avea urmatoarea intrebarea la dvs . Din această lege eu am inteles ca personalul metrorex se poate pensiona după 20 ani de activitate la vârsta de 50 ani cu o pensie de 80% din media salariului brut pe ultimele 12 luni iar fiecare an de vechime suplimentara se adaugă 1% fără a depăși 100% . As ruga un specialist în pensii sa imi confirme dacă este real am inteles eu bine , si de cand a intrat in vigoare legea?
~ Conținut șters la cerere ~