Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Care sunt implicațiile întocmirii unui chiriaș a ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Care sunt implicațiile întocmirii unui chiriaș a unui buletin ...

Care sunt implicațiile întocmirii unui chiriaș a unui buletin pe locația închiriată?
Care sunt diferențierile buletinului pe adresa fata de viză de flotant? Viza de flotant se mai aplica pe spatele buletinului sau e altfel acum?
Mulțumesc
viza de flotant are valabilitate limitata, de maxim 1 an. si da, dovada va fi aplicata pe spate.
buletin ii faceti pe niste ani, probabil 10, in functie de ce varsta are chiriasul.
daca are buletin, faceti-i doar viza.
daca are contract inregistrat la anaf, nu are nevoie de acordul dvs de a-l lua in spatiu, fie pt buletin sau viza de flotant.

gi-jane2, moderator
Cei de la ANAF au spus că nu mai înregistrează contracte.
La Primărie au spus că trebuie să vina și proprietarul că sa declarat că e de acord cu luarea în spațiu. Înțeleg deci că fără proprietar nu se poate buletin, fost flotant.
da, daca nu se mai inregistreaza contractele, proprietarul trebuie sa isi dea personal acordul pt luare in spatiu fie pt viza, fie pt domiciliu.
Se fac contracte la ANAF.