Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Schimbare nume strada In cazul in care in actele casei ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Schimbare nume strada In cazul in care in actele casei (autorizatia ...

Schimbare nume strada

In cazul in care in actele casei (autorizatia de construire, receptia, cartea funciara si chiar si urbanismul) mi s-a trecut o adresa, dar eu in actele de proprietate ale terenului (contractul de vz) am o alta adresa, care din ele ar putea sa fie gresite? Ca sa explic mai concret, in actul terenului am Strada Sfinxului nr 30, iar in restul am Sfinxului nr. 30 bis. Poate s-a modificat strada inca de cand am luat terenul, iar pe cale de consecinta mi-au eliberat restul actelor cu noua modificare?
Mz11, utilizator
Mergeti la primarie si cereti un nomenclator stradal si vedeti exact numele starzii.
Apoi puteti face modificarile necesare in acte...
Interesanta lamurire cereti.
SCHIMBARE NUME STRADA
Dupa cate explicati corect atat in actul terenului cat si in "restul" este STRADA SFINXULUI , difera doar numarul administrativ 30 si 30 bis. denumirea strazii nu s-a modificat
BEJENARU PETRU, Expert judiciar