Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... buna seara. Ce putem face sa eliminam purtarea ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

buna seara. Ce putem face sa eliminam purtarea mastilor in scoli? ...

buna seara. Ce putem face sa eliminam purtarea mastilor in scoli? Este nevoie sa strângem cât mai multe semnături de la părinți sau cum putem proceda? Va mulțumesc anticipat.
Dar de ce sa se elimine ? Dvs. nu doriti ca al dvs. copil sa ramana sanatos ? Daca se elimina mastile si apare un caz de copil infectat , in extrem de putin timp s-ar extinde si , la cateva cazuri , se inchide scoala . Preferati cursurile on-line ? Chiar azi am vazut la tv ca a aparut primul caz grav la un copil de 8 ani , este la terapie intensiva cu complicatii atat la plamani cat si cu acel sindrom Kawasaki ( sindrom inflamator multisistem ) . Nu-i mai bine sa previ decat sa vindeci ? Inca nimeni nu stie ce urmari pe termen lung va avea boala , va asumati riscul pentru copilul dvs. ? Puteti strange semnaturi , dar pe cine ar trebui sa asculte legiuitorul , pe medici sau pe semnatari ? Poate va mai ganditi...
CHKa, utilizator
Nu aveti ce face , măsurile de prevenire a răspândirii virusului se vor aplica continuare , nu încurcă cu nimic masca, se obisnuiesc.
S-au făcut studii, saturatia de oxigen nu scade, iar copiii se vor obișnui sa
o poarte.