Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... In contabilitatea PFA, indemnizatia aferenta starii de ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

In contabilitatea PFA, indemnizatia aferenta starii de urgenta si alerta

Cum prind in contabilitatea PFA, indemnizatia aferenta starii de urgenta si alerta ( care mi s-a acordat deoarece activitatea a fost afectata de covid )
george-neagu, moderator
O sa o treceti in registrul jurnal de incasari si plati asa cum apare ea si la datele din extrasul de cont. La anu, cand o sa completati declaratia unica pentru inchiderea lui 2020 o sa apara si precizari de la finante.