avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vă mulțumesc pt. răspunsul anterior ... Beneficiez ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vă mulțumesc pt. răspunsul anterior ... Beneficiez de reducerea ...

Vă mulțumesc pt. răspunsul anterior ... Beneficiez de reducerea vârstei standard de pensionare, pe motivația locuirii într-un oraș poluat și pentru grupa I de muncă, adică 2 ani + 5 ani?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 12:18, 22 Septembrie 2020
De ce nu ați continuat întrebarea la vechiul topic inițial De ce ați deschis un alt topic cu același subiect`??
Pentru că vreau să mă lămuresc și sunt sigură că d-nul Cornel Vasile o să mă ajute cu un răspuns.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Reducerea de 2 ani nu se cumulează cu alte reduceri de varsta.
Nici cea de 5 ani
Eram aproape sigură că așa este ... Vă mulțumesc pt. lămurire.
Conform cărui articol din lege?

Carp Mircea a scris:

Reducerea de 2 ani nu se cumulează cu alte reduceri de varsta.
Nici cea de 5 ani

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata fara penalizare - domiciliul in copsa mica lenutamarginean lenutamarginean reducerea varstei de pensie cu 2 ani pentru locuitorii zonei copsa mica (vezi toată discuția)
Pensionare cu reducere varsta CHCORNEL CHCORNEL Buna ziua. As dori o lamurire legata de situatia pe care o sa o prezint; In urma depunerii de catre mine a dosarului de pensionare partiala anticipata in ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala - domiciliul in baia mare costindoru costindoru buna ziua m-am adresat casei de pensii din baia mare in legatura cu penalizarea pensiei anticipate,cu peste 2ani pana la 5 ani,si cu mai putin de 2 ani. pana ... (vezi toată discuția)