Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vă mulțumesc pt. răspunsul anterior ... Beneficiez ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vă mulțumesc pt. răspunsul anterior ... Beneficiez de reducerea ...

Vă mulțumesc pt. răspunsul anterior ... Beneficiez de reducerea vârstei standard de pensionare, pe motivația locuirii într-un oraș poluat și pentru grupa I de muncă, adică 2 ani + 5 ani?
De ce nu ați continuat întrebarea la vechiul topic inițial De ce ați deschis un alt topic cu același subiect`??
Pentru că vreau să mă lămuresc și sunt sigură că d-nul Cornel Vasile o să mă ajute cu un răspuns.
Reducerea de 2 ani nu se cumulează cu alte reduceri de varsta.
Nici cea de 5 ani
Eram aproape sigură că așa este ... Vă mulțumesc pt. lămurire.
Conform cărui articol din lege?

Carp Mircea a scris:

Reducerea de 2 ani nu se cumulează cu alte reduceri de varsta.
Nici cea de 5 ani