Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am cumparar o casa cu,curte constructie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am cumparar o casa cu,curte constructie anii 1980.Vecinul ...

Buna ziua!
Am cumparat o casa cu,curte constructie anii 1980.Vecinul are o constructie anexa(bucatarie de vara) care are un perete in prelungirea gardului de hotar.Eu vreau sa cunstruiesc un garaj lipit de anexa vecinului fara sa las distanta dintre constructii(0,6m) avand si spatiul curtii mai mic.
Cum se procedeaza legal ca sa nu am probleme ulterioare.
Va multumesc!
kun.ovidiu, utilizator
Va apucati de construit dupa ce obtineti autorizatie de construire. Pentru eliberarea autorizatiei de construire vi se va solicita acordul vecinului.