Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum pot obtine de la ANAF un document prin care sa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum pot obtine de la ANAF un document prin care sa arate ca( ...

Cum pot obtine de la ANAF un document prin care sa arate ca( nu ) am datorii la stat?
faceți cerere pentru certificat de atestare fiscală
Cererea se face la sediul anaf? Am încercat sa ma înregistrez in spatiul virtual, dar îmi cer un document dintr-o lista. Nu posed un asfel de document. Multumesc.
Se poate și din SPV, dar doar dacă aveți cont creat. Din ce înțeleg, dumneavoastră vreți să vă înregistrați în SPV. Urmăriți pașii de înregistrare online și apoi trebuie să mergeți și la ANAF ca să vă dea datele de acces în cont. Nu pot spune 100% sigur, dar cred că merge să validați identitatea și datele contului de la distanță (adică nu e musai să mergeți la sediul ANAF).

Cele bune!
Multumesc.