Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Doresc sa construiesc pe un teren fara alte case in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Doresc sa construiesc pe un teren fara alte case in jur, este ...

Doresc sa construiesc pe un teren fara alte case in jur, este nevoie de aprobare pentru a construii la 1m de gardul vecinului? Am inteles ca exista un PUZ , o retragere de 5m fata de sosea, 3m stanga dreapta spate. dar nu specifica nimic daca acest lucru este pentru terenurile libere sau care au constructie pe acesta.
ana19902, utilizator
Regulile se Aplica pentru toate parcelele indiferent dacă au sau nu construcții pe acesta.