Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Am luat in chirie si ma ocup sa schimb destinatia in ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Am luat in chirie si ma ocup sa schimb destinatia in CF.

Am luat in chirie, si ma ocup sa schimb destinatia in CF, din spatiu comercial in spatiu pt alimentatie publica deoarece voi deschide o cafenea. Am certificatul de urbanism, unde scrie ca trebuie acorduri de la vecini. Am obtinut acordurile celor 12 vecini pt schimbare CF si amplasare firma luminoasa, insa unul dintre apt este in proprietatea Statului Roman, in administrarea operativa a Consiliului local Mun Cluj-Napoca. Ce fac in acest caz, cum obtin acord de la ei? Nu stiu in ce directie sa o iau. Multumesc in avans!
george-neagu, moderator
continuati pasii , de ce v-ati oprit? Primaria sau cine administreaza sapartametul respectiv, trebuie sa va dea acordul. In caz contrar actionati in instanta.