Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua!Am ieșit la pensie in 2018, indicele de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua!Am ieșit la pensie in 2018, indicele de corecție ...

Bună ziua!Am ieșit la pensie in 2018, indicele de corecție era 1,14.Se poate recalcula pensia la indicele actual?
Vad ca deschideti topic dupa topic.
Nu veti intelege nimic.
Acum ati dat-o la intors>
V-ati deschis drepturile in 2018 cu indicele de 1,14 si nu 1,17.
Am incheiat discutia atat timp cat nu dati date reaale.
Mulțumesc pentru răspuns!Era vorba de 2 persoane diferite la întrebări!
Nu se poate recalcula cu alta valoare a indicelui de corectie.
Oricum acesta(indicele de corectie) va disparea ca si notiune cel mai tarziu in 01/09/2021.
Mulțumesc frumos!