avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... am permisul de conducere anulat in urma unei ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

am permisul de conducere anulat in urma unei infractiuni la codul ...

am permisul de conducere anulat in urma unei infractiuni la codul rutier !am executat pedeapsa in regim de privare de libertate si am fost eliberat conditionat dupa 2 ani si 5 luni !cand pot redobandi permisul de conducere? la 6 luni de la eliberarea conditionata sau la exipirarea intregii condamnari?
Cel mai recent răspuns: sebi2020 , utilizator 14:34, 30 Septembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
nu mi-a fost interzis acest drept si nu mi-a fost dat termen de supraveghere!
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc ! cu respect!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandire permis auto iobava iobava in 2008, 15 octombrie, am fost depistat cu alcoolemie drept pentru care am fost condamnat la 1 an si 4 luni cu executare, definitiv, in aprilie 2013. In luna ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu executare, liberare conditionata, permis auto Ionion1989 Ionion1989 Condamnat la o pedeapsa cu executare de 3 ani si 6 luni in baza art.87 alin.1 din oug 195/2002 si 3 ani in baza art.184 alin.2 si alin.4 cod penal,prin ... (vezi toată discuția)
O noua infractiune in termenul de incercare. pot ramane in libertate? Gheorghe teoder Robu Gheorghe teoder Robu am o candamnare anterioara la 2 ani si 4 luni pt furt si conducere fara permis cu supendare cu termen de incearcare 4ani si 4 luni primita in 2011 in 2013 am ... (vezi toată discuția)