Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Va rog un răspuns. În urma cu 4 ani soțul meu a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Va rog un răspuns. În urma cu 4 ani soțul meu a asistat la ...

Va rog un răspuns. În urma cu 4 ani soțul meu a asistat la o mediere și a semnat acel act dar sa ajuns la o înțelegere parțială actul de mediere e semnat de soțul mei și avocatul persoanei cu care apoi neam judecat dar persoana în cauza nu a semnat și nici eu ca soție nu am semnat deși eram implicata deoarece accest înțelegere verbala au fost între noi trei dar eu nu am fost de fata la mediere. Acel act a fost analizat în timpul procesului și a fost în dosar... Dar acum după 4 ani sotul e chemat în instanta ca a semnat acel act.. Se poate după 4 ani sa fim chemati în instanta pentru acccea mediere.. Este un termen în care sa ne fi încadrat? Și cum se poate ca să fim chemați într-o instanta întrun oraș la sute de km distanta de unde santem cei implicați doar ca avocatul reclamantei este de acolo? Va rog frumos o lămurire..
Mergeti cu toate actele primite de la instanță la avocat ca sa va facă o întâmpinare.