Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Intr un litigiu de munca, se poate merge mai departe ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Intr un litigiu de munca, se poate merge mai departe de apel,in ...

Intr un litigiu de munca, se poate merge mai departe de apel,in instantele romanesti , daca hotararea este DEFINITIVA? La CEDO se rejudeca fondul, in sensul ca justitiabilul, poate sa invoce orice argument nevalorificat de instante?Daca nu a depus apel in instanta de apel, mai poate sa invoce la CEDO, ORICE ARGUMENT, PROBA, SAU SITUATIE DE FAPT, INTERPRETAREA GRESITA A ȘEGII. ETC. Multumesc anticipat
La Cedo nu se mai pot invoca noi motive,
Multumesc. Insa, sa inteleg mai bine. Nu se pot invoca alte motive ,decat cele existente in dosar?Sau alte motive decat, cele care ar fi trebuit sa se invoce in apel, dar nu s a facut. Se poate atasa tot probatoriu (documente) in sprijinul argumentatiei la CEDO?
La CEDO nu puteti invoca decat incalcarea unui drept fundamental prevazut in Conventia Europeana a Drepturilor Omului.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc. Dar se pot anexa documentele , care probeaza acest fapt?Altfel cum ar sti cei de la CEDO, ca s a incalcat un drept?