Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acum doua luni de zile am fost operat la cap Dupa ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acum doua luni de zile am fost operat la cap Dupa operație am ...

Acum doua luni de zile am fost operat la cap
Dupa operație am rămas cu dureri, amorțeli și înțepături în zona unde am fost operat
Am fost la control la doctor și i am spus toate astea
A zis ca nu are ce să-mi facă, etc
Nu-l mai interesează acum de mine
Și a luat bani și acum nu i mai pasă
As dori și eu să știu ce pot face din punct de vedere legal
As dori să-mi spuneți și mie pași
Ma gândeam sa ii fac plângere la ministrrul sănătății, sa l dau în judecata,sa i cer despăgubiri, etc
In primul rand va trebui să obțineți.si alte opinii de la alți medici,sa păstrați toate actele medicale precum și dovada cheltuielilor efectuate etc.Doar după ce aveti.un dosar medical solid va adresați unui av pt a analiza ce variante aveti.Nu mergeți pe varianta unei plângeri la Colegiul Medicilor este pierdere de timp inutilă ai o procedura care nu este obligatorie pt a demara o acțiune civilă dau o plângere penală.