Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... O noua fapta in perioada termenului de incercare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

O noua fapta in perioada termenului de incercare

Buna seara. Pentru refuzul recoltarii probelor biologice am primit in data de 25 nov 2017 condamnarea la 8 luni de inchisoare cu suspendarea executarii pedepsi sub supraveghere pe un termen de supraveghere de 2 ani. In data de 10 nov 2019 am condus baut, pe drumuri comunale avand o alcolemie de 1.02 la etilotest si 2.26 la sange in prima proba iar la a doua 2.06. Daca a doua fapta s-a comis in perioada termenului de incercare ce condamnare pot primi acum? Imi va da cu executare sau pot cere amenda penala sau altceva? E vreo sansa de scapare? Multumesc si va rog dati-mi un raspuns
BiaByanca, utilizator
O alta suspendare este exclus. Agajati-va avocat care sa studieze dosarul si sa va acorde asistenta juridica.
Imi puteti recomanda un avocat bun din Craiova? Multumesc.