Forum Discuţii juridice Traduceri Traducator autorizat - act propriu
Discuție deschisă în Traduceri

Traducator autorizat - act propriu

Buna ziua!

Daca sunt in posesia unei autorizatii de traducator eliberata de Ministerul de Justite am voie sa traduc eu un document eliberat de o autoritate straina, pe care sa il prezint unui notar, fara a fi inregistrata drept PFA, la ANAF si restul, intrucat e vorba de un singur document.

Va multumesc pentru sprijin!
Ellie4, utilizator
Daca obtineti orice venit, acesta trebuie declarat la ANAF.