avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 362 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corecție revisal de pe CNP pe CIF PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corecție revisal de pe CNP pe CIF PFA

Buna seara,am următoarea problema si va rog sa ma ajutati.Am o angajată din 05.08.2029 pe un P.F.A. pt care am transmis revisalul iar la date angajator am trecut CNP in loc de CIF.Prima declarație 112 am transmis o In septembrie si am trecut CIF-ul pentru PFA si plata obligațiilor s-a facut pe CIF.In data de 07.09.2020 angajata a născut si a intrat în cobcediu post natal de 42 de zile după care va intra în concediu ingrijire copil.Intrebarea mea este cum pot sa modific revisalul de pe CNP PFA pe CIF PFA asa incat sa nu aive probleme la întocmirea dosarului pentru Indeminizatie crestere copil .Mentionez ca am incercat sa corectez datele angajator dar nu imi permite revisalul.Va rog sa-mi dati o soluție, va multumesc anticipat
Ultima modificare: Luni, 5 Octombrie 2020
geogiana09, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:39, 15 Ianuarie 2023
Va multunesc pentru raspuns

Cornel Vasile a scris:

Nu apare nicio eroare la depunere ....este corect ce va apare.

Buna ziua,
asa dori sa imi spuneti va rog daca a fost ok transmiterea revisalului prin modificarea Cnp-ului si scrierea Cui_ului de la PFA si daca ati putut transmite in baza aceluiasi utilizator de revisal si cu aceiasi parola sau a fost nevoie de alta parola? Deoarece intampin aceiasi problema sesizata de ITM dupa 3 ani de cand tot transmit revisal pe CNP si nu am primit inca solutia de corectare. Multumesc.
Ultima modificare: Sâmbătă, 14 Ianuarie 2023
Krys3881, utilizator
Nu se poate transmite online , intrucat sunt date schimbate ... mergeti la ITM, asa cum v+am explicat in celalat topic, si solicitati o noua parola pe cif.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Corectie revisal pe cnp pentru pfa Krys3881 Krys3881 Buna ziua, Asa dori sa imi spuneti va rog cum pot face corectia revisalului prin modificarea Cnp-ului si scrierea Cui_ului unui PFA si daca pot transmite in ... (vezi toată discuția)
Pasi de urmat in revisal la detasare IMAGINE28 IMAGINE28 Buna seara, Am rugamintea sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru transmiterea in Revisal a unei detasari la o alta societate din tara. Se mai face si ... (vezi toată discuția)
Detașare in sua Mateiutza Mateiutza Detașarea in SUA cum se transmite in revisal, in baza cărui articol din Codul Muncii? (vezi toată discuția)