Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua daca stau in casa bunicilor cu sotia si cei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua daca stau in casa bunicilor cu sotia si cei 4 copii ...

Buna ziua daca stau in casa bunicilor cu sotia si cei 4 copii minorii tata si mama mea ma pote scoate afara din casa. Mentionez ca nu este facuta succesiune dupa bunici ei fiind morti tata mai avand 3 fratii si eu avand adresa pe casa bunicilor
Se poate solicita evacuarea doar de catre propriatrii cu acte ai imobilului. Daca imobilul a fost al bunicilor si in lipsa succesiunii dupa acestia, parintii dvs nu vor avea calitate procesuala activa pt o astfel de actiune in instanta.