Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apelul în penal s_a judecat pe data de 2.10.2020 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Apelul în penal s_a judecat pe data de 2.10.2020 pronunțarea ...

Apelul în penal s_a judecat pe data de 2.10.2020 pronunțarea s_a aminat penu data de 30.10.2020
Care ar putea fi motivul? Mulțumesc!
De cele mai multe ori, mai ales în cauze complexe se amana pronuntarea pt ca instanta sa aiba timp sa analizeze
Motivele pot fi legate de terminarea sedintei de judecata la o ora tarzie sau multe dosare din acea sedinta au ramas in pronuntare sau pur si simplu instanta are nevoie de o perioada mai mare de timp pentru a se pronunta.