avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apelul în penal s_a judecat pe data de 2.10.2020 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Apelul în penal s_a judecat pe data de 2.10.2020 pronunțarea ...

Apelul în penal s_a judecat pe data de 2.10.2020 pronunțarea s_a aminat penu data de 30.10.2020
Care ar putea fi motivul? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 23:24, 10 Octombrie 2020
De cele mai multe ori, mai ales în cauze complexe se amana pronuntarea pt ca instanta sa aiba timp sa analizeze
Motivele pot fi legate de terminarea sedintei de judecata la o ora tarzie sau multe dosare din acea sedinta au ramas in pronuntare sau pur si simplu instanta are nevoie de o perioada mai mare de timp pentru a se pronunta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare pronuntare paul99 paul99 Va rog puteti sa imi spune-ti din ce motive sa poate amana pronuntarea intrun proces penal? si daca este posibil pana la termenul afisat sa mai administrez ... (vezi toată discuția)
Amanare pentru angajare avocat - al 11-lea termen oltul oltul proces penal cu doi inculpati....11-lea termen...pot sa cer amanare pt angajare avocat? (eu inca nu am cerut amanare pt angajare avocat,nici nu am fost prezent ... (vezi toată discuția)
Ce reprezinta aceasta amanare hugh1001 hugh1001 Ora estimata: 9:00 Complet: C.CIVIL 17 Tip solutie: Amână cauza Solutia pe scurt: Având nevoie de timp pentru a delibera amână pronun?area la data de ... (vezi toată discuția)