Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Capitala va întra în carantină? Cum va fi carantina?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Capitala va întra în carantină? Cum va fi carantina?

Capitala va întra în carantină?

[ link extern ]

Cum va fi carantina?
Pe sectoare sau totala?
Poate fi și pe cartiere.
Eu de mult timp tot m-am întrebat de ce nu s-a dat situatia pe cartierele din București.
Acum vor da probabil...

Pare inevitabila o carantina a Bucureștiului.
Poate chiar o stare de urgenta zonala.

Nu știu cat ajuta o carantină limitata pe sectoare sau cartiere.
Fara cifre habar nu avem.

Cert este ca in mod logic ar trebui limitata circulatia din focare catre alte zone.
Dar, depinde ce este si in acele zone pentru ca pot fi multi asimptomatici.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Jurnalistul Dan Andronic este si el.de parere ca se va ajunge la o carantinare zonala:

[ link extern ]

El afirma ca se afla pe masa președintelui României o astfel de propunere.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat