avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Capitala va întra în carantină? Cum va fi carantina?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Capitala va întra în carantină? Cum va fi carantina?

Capitala va întra în carantină?


[ link extern ]

Cum va fi carantina?
Pe sectoare sau totala?
Poate fi și pe cartiere.
Eu de mult timp tot m-am întrebat de ce nu s-a dat situatia pe cartierele din București.
Acum vor da probabil...

Pare inevitabila o carantina a Bucureștiului.
Poate chiar o stare de urgenta zonala.

Nu știu cat ajuta o carantină limitata pe sectoare sau cartiere.
Fara cifre habar nu avem.

Cert este ca in mod logic ar trebui limitata circulatia din focare catre alte zone.
Dar, depinde ce este si in acele zone pentru ca pot fi multi asimptomatici.
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Octombrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:27, 12 Octombrie 2020
Jurnalistul Dan Andronic este si el.de parere ca se va ajunge la o carantinare zonala:

[ link extern ]

El afirma ca se afla pe masa președintelui României o astfel de propunere.
Ultima modificare: Luni, 12 Octombrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Covid-19. a emis cineva vreo opinie cu privire la momentul in care se va finaliza infectarea cu covid-19 in romania? CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Desi numarul infectarilor au scazut apar, zilnic noi infectari si se pare ca se va intinde foarte mult in timp aceasta ... (vezi toată discuția)
Limitarea dreptului de miscare in absenta starii de urgenta george1214 george1214 Dupa 15 mai, odata cu terminarea starii de urgenta ( presupunand ca nu e prelungita din nou ), mai poate fi limitata libertatea de miscare ? mai exact mai pot ... (vezi toată discuția)