avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie pentru umplutura teren. Am un teren in ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie pentru umplutura teren. Am un teren in categoria intravilan pasune, si asi dori sa-l ...

Am un teren in categoria intravilan pasune, si asi dori sa-l umplu cu putin teren, pentru ca are o panta destul de mare si e greu de accesat. Am nevoie de autorizatie?
Cel mai recent răspuns: Romeo Valentin , Expert judiciar 20:09, 12 Octombrie 2020
Fiind o lucrare de terasamente este necesara autorizarea lucrărilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizaþie construire locuinþã pe pajiºte ! Tpopa Tpopa Bună seara, aş dori informaţii privind obţinerea autorizaţiei de construire locuinţă pe un teren păşune intravilan (intravilan , conforrm noului ... (vezi toată discuția)
Pot construi in intravilan arabil/ pașune? CBM CBM Buna ziua! Am un teren situat in intravilanul localitatii.In 2001 cand l-am cumparat, am solicitat autorizatie de construire casuta cu mansarda( 25mp amprenta ... (vezi toată discuția)
Construire cladire pe teren categoria pasune Tpopa Tpopa Buna ziua, as dori să stiu in ce conditii se poate construi o cladire de uz si interes public pe un teren situat in intravilan,avand categoria de folosinta ... (vezi toată discuția)