Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate face transfer de pe o functie contractuala pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate face transfer de pe o functie contractuala pe una publica? ...

Se poate face transfer de pe o functie contractuala pe una publica?
Nu se poate face un astfel de transfer....
Lucrez pe o functie contractuala si as vrea sa ma transfer pe o functie publica la alta institutie. Care sunt procedurile? Ce pot face in acest caz?
tzindirela, utilizator
Sunt mai multe optiuni :
- incetare c.i.m. si numire in functie publica dupa admiterea la concurs

- transformarea postului contractual in functie publica.