Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In ce priveşte dobândirea calităţii de coasigurat, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In ce priveşte dobândirea calităţii de coasigurat, este suficient ca angajatorul să depună d112?

In ce priveşte dobândirea calităţii de coasigurat, este suficient ca angajatorul să depună d112, sau este necesar ca salariatul/coasiguratul să se deplaseze la casa de sănătate?
Multumesc!
ana-cer, moderator
Care sunt etapele și actele necesare pentru a obține statutul de coasigurat
[ link extern ] /