Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce presupune \"asumarea răspunderii a angajatorului ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce presupune "asumarea răspunderii a angajatorului pentru activitatea ...

Ce presupune "asumarea răspunderii a angajatorului pentru activitatea de salarizare și Revisal, ,"conf.mod.din codul muncii? Trebuie să întocmesc o decizie cu atribuții?Nu prea știu ce să fac, mai ales că am un singur salariat.
Vă mulțumesc frumos!
Toate cele bune!
Art. 34^1
(1) Fiecare angajator are dreptul de a-și organiza activitatea de resurse umane și salarizare în următoarele moduri:
a) prin asumarea de către angajator a atribuțiilor specifice;
.....

Asociatul unic sau administratorul au c.i.m. ?
Da ,unul dintre asociați are c.i.m dar pt altă funcție

JuganDumitru, utilizator
Atunci, acestuia i se pot delega atributii de resurse umane și salarizare.