avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce presupune \"asumarea răspunderii a angajatorului ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce presupune "asumarea răspunderii a angajatorului pentru activitatea ...

Ce presupune "asumarea răspunderii a angajatorului pentru activitatea de salarizare și Revisal, ,"conf.mod.din codul muncii? Trebuie să întocmesc o decizie cu atribuții?Nu prea știu ce să fac, mai ales că am un singur salariat.
Vă mulțumesc frumos!
Toate cele bune!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:04, 17 Octombrie 2020
Art. 34^1
(1) Fiecare angajator are dreptul de a-și organiza activitatea de resurse umane și salarizare în următoarele moduri:
a) prin asumarea de către angajator a atribuțiilor specifice;
.....

Asociatul unic sau administratorul au c.i.m. ?
Da ,unul dintre asociați are c.i.m dar pt altă funcție

Ultima modificare: Vineri, 16 Octombrie 2020
JuganDumitru, utilizator
Atunci, acestuia i se pot delega atributii de resurse umane și salarizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligativitate angajare inspector resurse umane roxana69 roxana69 Este obligatoriu ca firmele sa aiba angajat un inspector resurse umane pt transmitere REVISAL sau poate si administratorul sa faca acest lucru? (vezi toată discuția)
Bună ziua. având în vedere modificările codului muncii, începând ... Oana.izabela@gmail.com Oana.izabela@gmail.com Bună ziua. Având în vedere modificările Codului Muncii, începând cu 1.01.2023, experții contabili, firmele de contabilitate autorizate CECCAR, pot ... (vezi toată discuția)
Imputernicire privind semnatura in documente resurse umane cirsteaioana cirsteaioana Buna seara, Va rog sa-mi trimiteti un model de imputernicire prin care mi se da dreptul sa semnez in locul administatorului societatii , contractele de munca, ... (vezi toată discuția)