Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua daca am achiziționat un apartament prin ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua daca am achiziționat un apartament prin programul ...

Buna ziua daca am achiziționat un apartament prin programul prima casa anul acesta , pot sa ii acord unei persoane dreptul de uzu fruct viager? Sau trebuie sa astept 5 ani ? Creditul este al meu dar noi plătim jumătate jumate si locuim ca si cuplu de cativa ani în același casă fără a fi căsătoriți. Multumesc !
Nu se poate ca nu va permite banca si nici nu e indicat. V-ati pus problema ce faceti daca va despartiti ? dvs ramaneti cu creditul si cealalta persoana in casa? Stiti ce presu[une uzufructul viager?