Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Beneficii extrasalariale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Beneficii extrasalariale

Buna ziua,

Beneficiile extrasalariale cum ar fi voucherele de vacanta, tichetele culturale, tichetele cadou acordate in limita maxima a plafoanelor (deductibile dpdv fiscal in limita cotelor), au impact asupra P&L-ului (profit si pierdere) al unei companii la finalul unui an fiscal?

Multumesc,
Da, sunt cheltuieli facute de firma si influenteaza rezultatul.