Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trimitere judecata pentru neplata penalizare contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trimitere judecata pentru neplata penalizare contract

Trimitere judecata pentru neplata penalizare contract.am stat cu chirie și din multe motive a trebuie sa reziliez contractul mai devreme . Am discutat cu proprietarul și a fost de acord , ca pot elibera mai devreme , cu 2 zile înainte de eliberare m a sunat sa mi spună ca nu respect contractul și ca o sa ma dea în judecata. am primit o înștiințare ca trebuie sa achit o penalizare de 500 euro specificată in contract. S au spart țevi și una din camere au fost inundate , nu am putut sa o folosesc proprietarul rezolvând problema dupa aproximativ 2 luni , mi am gasit masina blocata de mai multe ori de vecini , am și o plângere facuta la politie ca nu am putut sa o folosesc, întreținerea pt acest apartament era exorbitant de mare , contoarele erau la comun cu celelalte apartament dar eu plăteam cel mai mult, calcul făcut în program Excel, când ontrebam cum s a calculat dna s hiba discuția sau zicea ca o sa gasesca alta metoda .in luna mai am plătit 1040 lei pt 2 adulți și 2 copii .
brenda-patricia1, utilizator
Toate aceste amănunte pot sa aiba dau nu relevanță în funcție de clauzele contractuale.Simplele amenințări nu au nici o valoare doar daca primiti de la instanta o cerere de chemare în judecată discutați cu un av pt a va formula aparari în funcție de argumentele invocate de dvs.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat