Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Structura metalică pentru a depozita mobila second ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Structura metalică pentru a depozita mobila second hand

Buna ziua.
Dorim sa facem o hala din tabla pe structura metalică pentru a depozita mobila second hand. Și nu știm cum sa o declaram, spațiu de depozitare, hala de depozitare, garaj sau atelier. Părerile sunt diferite de la “specialist la specialist”. Ar fi cică diferența la aprobările/avizele necesare pentru autorizația de construire. La care ar fi cea mai simpla procedura?
Mulțumesc.
george-neagu, moderator
Trebuie intocmit un proiect de catre o firma autorizata. Este vorba de o constructie metalica pentru depozit. Proiectul are regim de avizare in functie de utilitati instalate si felul depozitarii. Avizul ISU-pompieri este necesar.
In baza proiectului se obtine autorizatie de ctie.
La punerea in funtiune poate fi necesara autorizatie sanitara, autorizatie ssm de la ITM si aviz/ autorizatie de mediu.