Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua . Acum ceva timp auzisem ca era o lege care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua . Acum ceva timp auzisem ca era o lege care nu permitea ...

Buna ziua .
Acum ceva timp auzisem ca era o lege care nu permitea unui angajat fara facultate sa aibe oameni in subordine..
La firma unde lucrez este un coordonator fara srudii superioare, care are in grija in jur de 10 oameni. Exista acea lege sau este lasat la aprecierea angajatorului pe cine/pe ce post angajeaza ?
Multumesc
am vazut ca mai era o intrebare si raspuns la ea, multumesc
Florin_Adrian_Florin, utilizator
Nu exista nicio astfel de lege ....angajatorul decide pe cine angajeaza .... intr-adevar, pentru anumite posturi sunt necesare studii superioare.