avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua . Acum ceva timp auzisem ca era o lege care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua . Acum ceva timp auzisem ca era o lege care nu permitea ...

Buna ziua .
Acum ceva timp auzisem ca era o lege care nu permitea unui angajat fara facultate sa aibe oameni in subordine..
La firma unde lucrez este un coordonator fara srudii superioare, care are in grija in jur de 10 oameni. Exista acea lege sau este lasat la aprecierea angajatorului pe cine/pe ce post angajeaza ?
Multumesc
am vazut ca mai era o intrebare si raspuns la ea, multumesc
Ultima modificare: Vineri, 23 Octombrie 2020
Florin_Adrian_Florin, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:50, 23 Octombrie 2020
Nu exista nicio astfel de lege ....angajatorul decide pe cine angajeaza .... intr-adevar, pentru anumite posturi sunt necesare studii superioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator societate comerciala (microintreprindere) Garname Garname Pentru functia de administrator asociatul unui SRL trebuie sa aibe studii economice in cazul in care se angajeaza pe aceasta functie cu carte de munca sau sunt ... (vezi toată discuția)
Trecere de la studii medii la studii superioare LUMI1971 LUMI1971 Lucrez ca administrator financiar în cadrul unui liceu.Anul acesta am terminat Facultatea de Management Financiar-Contabil din Bucureşti,specializarea ... (vezi toată discuția)
Consilier juridic care a terminat facultatea de marketing alina5ram alina5ram Explicati-mi si mie va rog cum se poate ca un ungajat care a terminat o facultate de markenting sa lucreze in cadrul oficiului juridic al unei institutii si ... (vezi toată discuția)