Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara. Proces cu Casa de Pensii pentru salariul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara. Proces cu Casa de Pensii pentru salariul in acord ...

Buna seara. Proces cu Casa de Pensii pentru salariul in acord castigat in prima instanta de catre mine mine. Casa de pensii imi elibereaza o noua decizie de pensionare dar in urma calculelor dumnealor rezulta un punctaj mai mic si cred ca si o pensie mai mica. Intre timp Casa face recurs la Curtea de Apel unde urmeaza sa se stabileasca data judecarii recursului. Intrebare: Daca ramane un punctaj mai mic ce pensie ramane in plata, cea avuta pina la proces sau se va mai calcula incaodata dupa decizia finala a Curtii de Apel si aia v_a ramane in plata ? Multumesc.
Va ramane in plata ultima decizie emisa de Casa de pensii...
Multumsc. Deci nu ramane in plata suma mai mare ?
Nu, deoarece acea decizie a fost modificata...