avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am srl d caen 4781 pot vinde băuturi?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am srl d caen 4781 pot vinde băuturi?

Bună ziua am o întrebare am srl d caen 4781 pot vinde băuturi alcoolice și țigări an bar și am magazin mic cu alimente mulțumesc
Ultima modificare: Marți, 27 Octombrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 09:42, 27 Octombrie 2020
Nu puteti vinde alcool si tigari pe SRL- D

OUG nr,6/2011
Art. 3
(1) Pentru încadrarea în program, microîntreprinderea înfiinţată de întreprinzătorul debutant trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiţii:
e) are în obiectul de activitate cel mult 5 grupe de activitate prevăzute de clasificarea activităţilor din economia naţională în vigoare (CAEN Rev. 2). În cele 5 grupe de activitate nu pot fi incluse ca obiecte de activitate ale societăţii următoarele: intermedieri financiare şi asigurări, tranzacţii imobiliare, activităţi de jocuri de noroc şi pariuri, producţie sau comercializare de armament, muniţii, explozibili, tutun, alcool, substanţe aflate sub control naţional, plante, substanţe şi preparate stupefiante şi psihotrope, precum şi activităţile excluse de normele europene pentru care nu se poate acorda ajutor de stat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitãþi excluse de normele europene cu privire la ajutorul de stat andruscaa43 andruscaa43 Hello tuturor, Conform OUG ptr stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor apartinand intreprinzatorilor tineri (debutanti) ,Art. 3. (1) e) ... (vezi toată discuția)
Srl debutant lalu2013 lalu2013 Buna ziua,daca infintez un srl debutant pot participa la licitatii?si unde pot gasi o lista cu codurile caen pe care pot lucra. Va multumesc (vezi toată discuția)
Bună am srl d caen 4711 de ce nu pot vinde băuturi alcoolice ... Larisa și hajni Larisa și hajni Bună am srl d caen4711 dece nu pot vinde băuturi alcoolice varog sama informați despre cod caen 5630 cu asta pot sa deschidă un bar pot să vând băuturi ... (vezi toată discuția)