Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 1 an si 2 luni de la pronuntare si nu s-a motivat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

1 an si 2 luni de la pronuntare si nu s-a motivat hotararea

Buna ziua.

Am urmatoarea situatie: In cadrul un proces civil/comercial, dupa fond s-a facut apel la Tribunalul specializat. Am castigat apelul si s-a acordat termen de 30 de zile pentru recurs de la comunicarea motivarii. Acum apare problema: a trecut un an si aproape 2 luni de la pronuntare si nu s-a redactat motivarea.

Am facut intre timp 2 solicitari de urgentare, dar pare ca au fost ignorate. Am vreo varianta in afara de a sta si a astepta? As mai putea face ceva?

Multumesc.
Alex28, utilizator
Daca apelați la un av v-ar fi invatat sa faceti mai multe încercări,memoriu la conducerea instanței,contestație privind tergiversarea procesului ,memoriu la CSM ,etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat