Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Poate un expert de la Comisia Nationala a Monumentelor ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Poate un expert de la Comisia Nationala a Monumentelor Istorice, ...

Poate un expert de la Comisia Nationala a Monumentelor Istorice, sa evalueze si declare o casa, monument istoric, fara documente care sa ateste vechimea casei?
depinde de situație.nu poate actiona discreționar.trebuie vazut exact cazul
Trebuie sa precizeze documentele si legislatia avute in vedere la efectuarea expertizei.
Evaluarea nu se face doar uitandu-te la o casa.