avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 170 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Conform codului administrativ functionarii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Conform codului administrativ functionarii publici ...

Buna ziua, Conform codului administrativ functionarii publici pot cumula pensia cu salariul?
De ex un functionar public are dreptul de pensie pentru limita de varsta. Poate beneficia de acest drept si sa ramana in baza aceeasi decizie de numire in functia publica in continuare?

Alte discuții în legătură

Se poate beneficia de pansie si salariu functionar public in acelasi timp? ion_raluca ion_raluca Buna ziua! Tatal meu este functionar public, dar vrea sa iasa la pensie . Poate sa beneficieze de pensie si sa lucreze in continuare ca functionar ... (vezi toată discuția)
Pensionare pentru limita de varsta - functionar public iepurasul iepurasul Am indeplinit conditiile de pensionare pentru limita de varsta,am depus dosarul de pensionare,pot sa lucrez in continuare pana la primirea deciziei de ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie - salariu eburuleanu eburuleanu Buna ziua! Am o problema ,poate ma ajuta cineva. Sunt functionar public intr-o administratie publica locala, totodata de o luna pensionar pentru linita de ... (vezi toată discuția)