avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Este corect calculat salariul la aplicarea legii ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Este corect calculat salariul la aplicarea legii 118/2010?

Bună ziua, va rog sa îmi spuneți dacă este corect calculat salariul la aplicarea legii 118/2010,avand în vedere ca în cartea de munca apare în rubrica de salariu suma de 1013 și dedesubt 1364, în anul 2010,iar odată cu aplicarea legii, doar 760.Nu trebuia diminuat cu 25% de la totalul cu sporuri cu tot? Mulțumesc frumos!
Ultima modificare: Miercuri, 4 Noiembrie 2020
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Mi-a fost calculat greșit salariul viorelada viorelada Bună ziua. În urma legii 118/2010, mi-a fost calculat greșit salariul, reducerea făcându-se de la salariul de baza, nu de la cumulul cu sporurile avute ... (vezi toată discuția)
Reducere 25% la indemnizatie concediu de odihna pe lunile iulie si august 2010? MOSOR MOSOR [b] Cum procedam cand nu se aplica art.145 din Codul Muncii ? Cine ne apara drepturile ?... S-a abrogat cumva art.145 si nu stim noi ? X-( :training: Consider ... (vezi toată discuția)
Legea 118/2010- interpretare "cuantum brut salariu lunar de incadrare" ellena ellena Legile referitoare la salarizare, au devenit extrem de confuze. Avem sintagma de \"salariu de incadrare\" , \"salariu de baza\" , \"salariu brut lunar\", ... (vezi toată discuția)