Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, daca o societate a avut somaj tehnic ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, daca o societate a avut somaj tehnic perioada Martie, ...

Buna ziua, daca o societate a avut somaj tehnic perioada Martie, Mai si a beneficiat de OUG 92 / 2020 adica cei 41,5 % mai poate aplica si pentru HG 719 / 2020 - reducerea timpului de munca? In lege scrie ca nu poate cumula acelasi salariat si una si alta. Deasemeni va rog daca aveti un model de decizie pentru reducerea timpului de munca in contextul OuG 132 / 2020. Multumesc mult
Model de Decizie pentru reducerea programului de lucru:
[ link extern ]
multumesc mult