avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua. O judecatoare care are un credit la banca ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua. O judecatoare care are un credit la banca BRD, are ...

Buna ziua.
O judecatoare care are un credit la banca BRD, are voie sa prezideze un proces in care este implicata banca BRD ( si evident sa decida in favoarea bancii) ?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:38, 14 Noiembrie 2020
Puteti incerca o recuzare daca nu va place cum judeca sau vedeti ca este părtinitoare.
Instanta de recuzare se va pronunta.
si evident sa decida in favoarea bancii

Nu s-a stiut de la inceput ca are credit? cum ati aflat ulterior?
Daca vreti o remarca personala, va pot spune ca se judeca gresit și in defavoarea datornicilor astfel de cazuri si pot pierde si daca au dreptate.Sunt destule cazuri de acest fel din cate am înțeles...

Nu stiu daca chiar nu se pricep judecatorii sa judece sau doar ajuta băncile.

Am avut si eu o situatie in Oradea unde m-am judecat de la distanta si instanta a dat o hotărâre halucinanta.
Am facut o motivare devastatoare pentru combaterea motivării primei instante si instanta superioara a admis calea de atac si s-a rezolvat problema.

Dar, acel client a rămas supărat pe mine pentru ca i-am făcut pe bani putini calea de atac si i-am reprosat acest lucru.
Aveam 3 procese câștigate spectaculos anterior cu el dar acum am rupt relația de la o judecata complet aiurea si părtinitoare...din partea unei judecatoare care nu știu dacă a fost corupta sau nu le avea cu dreptul...
Nu va gândiți ca toți stăpânesc dreptul la un mod absolut.
Dreptul este mult mai complicat decât pare...
Ultima modificare: Duminică, 8 Noiembrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
A facut avocatul niste sapaturi si s-a aflat ca are un credit la BRD, asadar nu este exclusa o intelegere.... Momentan s-a trimis o scrisoare catre CSM dar se pare ca raspunsul intarzie sa vina.
Faceți recuzare daca aveti nedumeriri.
Si eu am observat ca exista judecători care nu judeca bine in astfel de cazuri.
Daca au un raport contractual cu una din parti nu ar trebui sa judece.
Ultima modificare: Duminică, 8 Noiembrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Drepturi banesti o_zonne o_zonne Faptul ca reclamantul face obiectiuni la o expertiza judiciara care a fost considerata de el partinitoare pentru ca nu se tine cont si de obiectivele sale ... (vezi toată discuția)
Revizuire melinaR melinaR am facut toate demersurile in instantele romanesti pentru revizuirea dosarului dar ne-am lovit de respingerea tuturor si pe deasupra avocatul nostru pe care ... (vezi toată discuția)
Cum pot recuza un expert? sabinna sabinna As vrea sa recuz un expert. Stiu ca poate fi recuzat in aceleasi cazuri ca si judecatorul. Nu este vorba despre rudenie sau afinitate. Dupa cum a facut ... (vezi toată discuția)