avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 102 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua. O judecatoare care are un credit la banca ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua. O judecatoare care are un credit la banca BRD, are ...

Buna ziua.
O judecatoare care are un credit la banca BRD, are voie sa prezideze un proces in care este implicata banca BRD ( si evident sa decida in favoarea bancii) ?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:38, 14 Noiembrie 2020
Este oare normal ca o sesizare la CSM depusa in Ianuarie sa nu primeasca inca un raspuns?
Nu are sens sa va bazati pe o sesizare la CSM in acest caz.
Recuzarea poate fi suficienta cat sa va luptați in instanta dar sa aveti si ceva la baza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi banesti o_zonne o_zonne Faptul ca reclamantul face obiectiuni la o expertiza judiciara care a fost considerata de el partinitoare pentru ca nu se tine cont si de obiectivele sale ... (vezi toată discuția)
Revizuire melinaR melinaR am facut toate demersurile in instantele romanesti pentru revizuirea dosarului dar ne-am lovit de respingerea tuturor si pe deasupra avocatul nostru pe care ... (vezi toată discuția)
Cum pot recuza un expert? sabinna sabinna As vrea sa recuz un expert. Stiu ca poate fi recuzat in aceleasi cazuri ca si judecatorul. Nu este vorba despre rudenie sau afinitate. Dupa cum a facut ... (vezi toată discuția)