Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... As vrea sa stiu daca pot plati indemnizatia de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

As vrea sa stiu daca pot plati indemnizatia de carantina unui ...

As vrea sa stiu daca pot plati indemnizatia de carantina unui salariat care are concediu medical (cod indemnizatie "carantina") dar a fost prezent la serviciu.
Ar fi si alte implicatii?
Multumiri!
~ Conținut șters la cerere ~
Stiu asta, dar eu sunt angajator, omul a fost la serviciu 2 zile in perioada de carantina.....pot sa nu ii platesc zilele lucrate? (e treaba lui daca face fapte penale sau nu) Eu am aflat la sfarsitul perioadei de carantina de certificatul sau.
miana88, utilizator