Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Cum se mai poate iesi ca si coplatitor ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Cum se mai poate iesi ca si coplatitor dintr-un credit ...

Buna ziua,

Cum se mai poate iesi ca si coplatitor dintr-un credit ipotecar dupa divort? Avand in vedere ca actele de proprietate sunt modificate si eu nu mai sunt proprietar, am ramas doar cu titlul de coplatitor in credit?

Va multumesc,
Va multumesc mult!
O seara buna!

gi-jane2, moderator
Buna ziua,

Revin dupa o perioada lunga in care am tot negociat si discutat cu banca, si dupa ce m-au informat ca eu am calitatea de garant si de imprumutant, am reusit sa ies ca si garant.
Problema acum este ca nu pot iesi ca si imprumutant deoarece fosta sotie nu se incadreaza cu salariul.
Aveti idee cum proceda eu in aceasta situatie? S-a mai confruntat cineva cu acest caz?
Nu gasesc intelegere sa poata veni cu un alta coplatitor sau sa plateasca diferenta.

Va multumesc,
Claudiu Nicola