avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Cum se mai poate iesi ca si coplatitor ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Cum se mai poate iesi ca si coplatitor dintr-un credit ...

Buna ziua,

Cum se mai poate iesi ca si coplatitor dintr-un credit ipotecar dupa divort? Avand in vedere ca actele de proprietate sunt modificate si eu nu mai sunt proprietar, am ramas doar cu titlul de coplatitor in credit?

Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: ClaudiuNicola , utilizator 15:41, 16 August 2021
Va multumesc mult!
O seara buna!

Ultima modificare: Marți, 10 Noiembrie 2020
gi-jane2, moderator
Buna ziua,

Revin dupa o perioada lunga in care am tot negociat si discutat cu banca, si dupa ce m-au informat ca eu am calitatea de garant si de imprumutant, am reusit sa ies ca si garant.
Problema acum este ca nu pot iesi ca si imprumutant deoarece fosta sotie nu se incadreaza cu salariul.
Aveti idee cum proceda eu in aceasta situatie? S-a mai confruntat cineva cu acest caz?
Nu gasesc intelegere sa poata veni cu un alta coplatitor sau sa plateasca diferenta.

Va multumesc,
Claudiu Nicola

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imobil ipotecat tumi tumi dupa divortul pronuntat,in care apartamentul a ramas pe numele meu,acesta fiind luat impreuna cu sotia,aceasta renuntand la dreptul ei printro intelegere ... (vezi toată discuția)
Achizitionare locuinta prin prima casa otonel otonel Am si eu o rugaminte dak se poate sa ma ajutati ca nu m-au putut lamurii suficient nici banca nici notarul. M-am inscris la programul prima casa am depus ... (vezi toată discuția)
Credit ipotecar cris113 cris113 Buna ziua As dori sa intreb daca am un credit ipotecar in care am calitatea de co-platitor , sotul fiind titularul creditului, in cazul divortului , lasandu-i ... (vezi toată discuția)