avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Aplicatie de radio online legala
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Aplicatie de radio online legala

Buna ziua,

doresc sa fac o aplicatie pentru android in care sa adaug toate posturile de radio din Romania.
Intrebarea mea este urmatoarea: Este legal sa public o astfel de aplicatie tinand cont ca eu doar redistribui posturile de radio? Am nevoie de licenta sau orice alt drept de utilizare al posturilor de radio?
Aplicatia doar va reda radiourile exact ca majoritatea site-urilor de radio online pe care le gasiti pe google.
Ultima modificare: Miercuri, 11 Noiembrie 2020
1Cosmin, utilizator
Cel mai recent răspuns: 1Cosmin , utilizator 12:22, 11 Noiembrie 2020


1Cosmin a scris:

Buna ziua,

doresc sa fac o aplicatie pentru android in care sa adaug toate posturile de radio din Romania.
Intrebarea mea este urmatoarea: Este legal sa public o astfel de aplicatie tinand cont ca eu doar redistribui posturile de radio? Am nevoie de licenta sau orice alt drept de utilizare al posturilor de radio?

Aplicatia doar va reda radiourile exact ca majoritatea site-urilor de radio online pe care le gasiti pe google.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, doresc sa fac o aplicatie pentru android in care sa ... 1Cosmin 1Cosmin Buna ziua, doresc sa fac o aplicatie pentru android in care sa adaug toate posturile de radio din Romania. Intrebarea mea este urmatoarea: Este legal sa ... (vezi toată discuția)
Este legala o astfel de aplicatie android? ionutmihai05 ionutmihai05 Buna seara. Am o intrebare la care sper ca ii voi gasi raspunsul cu ajutorul dumneavoastra. Eu sunt dezvoltator de aplicatii Android (incepator, ce-i drept) ... (vezi toată discuția)
Drepturi continut site madalinpatrinoiu madalinpatrinoiu Buna ziua, Am si eu o intrebare legata de dreptul de utilizare al continutui site-urilor. Lucrez la o aplicatie mobila(Android) si ca aceasta sa ... (vezi toată discuția)