Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Aplicatie de radio online legala
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Aplicatie de radio online legala

Buna ziua,

doresc sa fac o aplicatie pentru android in care sa adaug toate posturile de radio din Romania.
Intrebarea mea este urmatoarea: Este legal sa public o astfel de aplicatie tinand cont ca eu doar redistribui posturile de radio? Am nevoie de licenta sau orice alt drept de utilizare al posturilor de radio?
Aplicatia doar va reda radiourile exact ca majoritatea site-urilor de radio online pe care le gasiti pe google.
1Cosmin, utilizator

1Cosmin a scris:

Buna ziua,

doresc sa fac o aplicatie pentru android in care sa adaug toate posturile de radio din Romania.
Intrebarea mea este urmatoarea: Este legal sa public o astfel de aplicatie tinand cont ca eu doar redistribui posturile de radio? Am nevoie de licenta sau orice alt drept de utilizare al posturilor de radio?

Aplicatia doar va reda radiourile exact ca majoritatea site-urilor de radio online pe care le gasiti pe google.