Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Referitor la ordonanta 92/2020 se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Referitor la ordonanta 92/2020 se specifica faptul ...

Buna seara!
Referitor la ordonanta 92/2020 se specifica faptul ca angajatul trebuie sa aiba contract de munca pana pe 31 decembrie 2020. Dar nu se specifica si daca trebuie sa fie full time sau part time. Se poate sa mentinem angajatul si part time perioada asta?
Unde legea nu distinge, nici interpretul nu trebuie să distingă – ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus

Altfel spus, nu sepot face distincţii pe care legea nu le prevede.