Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna dimineata, locuim intro zona cu case nou ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna dimineata, locuim intro zona cu case nou construite la 9 ...

Buna dimineata,
locuim intro zona cu case nou construite la 9 km de Bucuresti, langa casa noastra era un teren liber pe care persoana respectiva si-a construit acum cca 10 luni un depozit de materiale, ilegal, cu pietris, nisip, lemne, caramizi, lipite de gardul meu. Se sprijina efectiv pe gard, presiune maxima, mai are putin si cade soclul, este incredibil cat zgomot, praf, mizerie, geamurile mele fiind la 1 m de gard, cu vedere in directia aceea.
Este absolut incredibil....nu stiu cui sa ma adresez!
Multumesc mult, astept raspunsul dvs
C. Mirea
Puteti sa începeți cu sesizări scrise pe la toate instituțiile cu atribuții de control gardă de mediu,inspectoratul de stat în construcții,primăria locală etc.Dupa ce primiti ceva răspunsuri căutați un av si căutați o soluție legală (Daca exista).
Multumesc foarte mult, exista solutie legala?
Aveti cunostinta? in afara de amenda, se mai poate face ceva, este inadmisibil!